nLIFE

AI pomocník Rabbit R1 je zatím spíš příslib do budoucna

Rabbit R1
Rabbit R1

Ačkoliv AI pomocník Rabbit R1 ovládl letošní veletrh spotřební elektroniky, zveřejňované první dojmy jsou místy rozpačité. Funkčnost oranžové krabičky s analogovým válečkem a kamerou je totiž omezená, zjišťují první uživatelé. Je to první krůček směrem do budoucnosti, nicméně v aktuální podobě je zkrátka lepší mít po ruce mobil.

„Funkce modelu R1 jsou prozatím mnohem jednodušší. Zařízení můžete používat k přehrávání hudby, získávání odpovědí na otázky, překladu řeči, pořizování poznámek, přivolání Uberu a několika dalším věcem. Zatím to však vypadá, že se tato věc snaží být méně zabijákem chytrých telefonů a více počátkem užitečného společníka,“ píše The Verge.

„Zkusil jsem však vyzkoušet, zda dokáže například přeložit cizí jazyk do angličtiny. Myslel jsem si, že tato funkce zobrazení a popisu by byla užitečná při cestování do zemí, aby se snížila jazyková bariéra (zejména při objednávání v restauraci s menu v jiném jazyce). Bohužel jsem zjistil, že tuto funkci nemá,“ píše Mashable.

„Rabbit r1 umí sumarizovat dokumenty, což je úkol, který zvládá slušně, ale není to nic, co by smartphone neuměl. Dobře rozpoznává, co je kolem prostřednictvím fotoaparátu, ale některé věci, jako například klasický Mac, mu přece jenom podrazily nohy. Testování Rabbit r1 musíme věnovat více času, ale zatím se zdá, že jde o šikovné, ale také zbytečné zařízení, které není zcela připraveno nahradit smartphone,“ píše Mac Rumors.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem