nLIFE

Alec Baldwin zastřelil kameramanku a postřelil režiséra při natáčení filmu Rust

Alec Baldwin zastřelil kameramanku a postřelil režiséra při natáčení filmu Rust 1
Alec Baldwin
Alec Baldwin zastřelil kameramanku a postřelil režiséra při natáčení filmu Rust 2
Alec Baldwin

Během natáčení westernu Rust v Novém Mexiku došlo k ohromné tragédii. Během jedné ze scén – prozatím není jasné, zda se jen zkoušela či natáčela – vystřelil Alec Baldwin z domnělé rekvizity zbraně na kameramanku Halynu Hutchinsovou a režiséra Joel Souzu. Hutchinsová zemřela po převozu do nemocnice, stav Souza je vážný.

Právě teď se snažíme zjistit, jak a jaký typ projektilu byl použit ve střelné zbrani,“ řekl Juan Rios, mluvčí úřadu šerifa okresu Santa Fe. Okolnosti střelby jsou předmětem vyšetřování.

K incidentu se už vyjádřila produkční společnost Rust Movie Productions LLC: „Celý štáb a herci jsou dnešní tragédií naprosto zdrceni a vyjadřujeme hlubokou soustrast rodině Halyny a jejím blízkým. Na neurčitou dobu jsme zastavili výrobu filmu a plně spolupracujeme s policejním oddělením v Santa Fe při vyšetřování. Všem, kteří jsou s filmem spojeni, poskytneme poradenské služby, zatímco budeme pracovat na zpracování této strašné události.“

Podobné neštěstí se stalo v roce 1993 při natáčení snímku Vrána. Filmový svět tehdy ztratil Brandona Lee, syna slavného Bruce Lee.

Film Rust má vyprávět snímek třináctiletého chlapce, který se musí po smrti rodičů postarat sám o sebe a svého bratra. Je ovšem na útěku kvůlu náhodnému zabití rančera, společnost mu dělá jeho dědeček, psanec Harland Rust, kterého hraje právě Alec Baldwin.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem