nLIFE

Apple představil iPhone 12 ve čtyřech variantách a levný HomePod mini

Apple představil iPhone 12 ve čtyřech variantách a levný HomePod mini 1
iPhone 12

Apple podle očekávání představil iPhone 12, a to hned ve čtyřech variantách. Vrací se i cenově dostupnější reproduktor HomePod.

Apple představil iPhone 12 ve čtyřech variantách a levný HomePod mini 2
iPhone 12

Apple podle očekávání představil iPhone 12, a to hned ve čtyřech variantách. Láká na nový design, přítomnost 5G u všech modelů a ultra rychlý mobilní čip A14 Bionic. Apple také oživil magnety MagSafe, takže k iPhonům 12 snadno přichytíte nové kryty, peněženky či bezdrátové nabíječky.

Ceramic Shield má výrazně zvýšit odolnost displeje, Apple se také chlubí fotoaparátem, který pořizuje ještě lepší fotky za špatných světelných podmínek. Modely Pro pak používají technologii LiDAR k dálkovému měření vzdáleností – využití najde v AR, tedy rozšíření realitě, ale pomůže i s focením v nočním režimu.

Známe už také české ceny:

iPhone 12 – 5,4palcový displej – 21 990 korun, od 6. listopadu
iPhone 12 – 6,1 palcový displej – 24 990 korun, od 16. října
iPhone 12 Pro – 6,1palcový displej – 29 990 korun, od 16. října
iPhone 12 Pro Max – 6,7palcový displej – 33 990 korun, od 6. listopadu

Vrací se HomePod

HomePod je kvalitní reproduktor s hlasovou asistentkou Siri, nicméně Apple s ním v porovnání s konkurencí tahá za kratší stranu. Důvodem je hlavně vysoká cena. A právě tu řeší nový HomePod Mini, který se bude prodávat za 99 dolarů, což by u nás mohlo být i po započítání daně 2799 korun.

HomePod Mini rozezná až šest členů domácnosti a následně pak komunikuje s jejich iPhony. Pokud si koupíte dva HomePody Mini, fungovat budou stereo. A v případě, že si koupíte HomePod Mini do každé místnosti, můžete je používat i jako interkom. Samozřejmostí je integrace s HomeKitem.

Apple představil iPhone 12 ve čtyřech variantách a levný HomePod mini 3
HomePod Mini

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem