nLIFE

Apple mixed-reality headset má používat 8K displeje a stát 3 000 dolarů

Apple mixed-reality headset má používat 8K displeje a stát 3 000 dolarů 1
Apple AR/VR podle The Information
Apple mixed-reality headset má používat 8K displeje a stát 3 000 dolarů 2

Nové informace zveřejnil server The Information, který tvrdí, že informace pocházejí přímo od zdroje v Applu. Jako obvykle platí, berte vše s rezervou, Apple prozatím nic oficiálně neoznámil. Pokud jsou informace přesné, pořád je to zařízení ve vývoji, mnohé věci tak mohou být ve výsledném produktu jinak.

Předně je třeba říci, že Apple AR/VR headset je něco jiného než Apple Glass AR, o kterých už se nějakou dobu také spekuluje. Více zdrojů tvrdí, že Apple chce během roku 2022 vydat AR/VR headset, který bude disponovat 8K displeji a stát zhruba 3 000 dolarů. Další rok (tedy v roce 2023) by se k zákazníkům měly dostat mainstreamové Apple Glass AR, u nichž se odhaduje cena na 499 dolarů.

Co se AR/VR headsetu týče, The Information tvrdí, že viděl obrázky pozdního prototypu. Zařízení má obsahovat hned několik kamer, které přesně snímají pohyb rukou.

Oba 8K panely podporují technologii pro sledování očí, což umožní renderovat pouze určité části displeje v plné kvalitě, zatímco oblasti displeje, které jsou detekovány v periferním vidění uživatele, mohou být vykresleny v nižší kvalitě.

Ve hrách nebo aplikacích půjde také kombinovat skutečné objekty s virtuálními. Čelenky mají být vyměnitelné. Co se ovládání týče, Apple pracuje hned na několika metodách, od digitální korunky po ovládání gesty.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem