nLIFE

Apple odhalil iPhone SE (2020). Přináší výkon iPhonu 11 za super cenu

Apple odhalil iPhone SE (2020). Přináší výkon iPhonu 11 za super cenu 1
iPhone SE (2020)

iPhone SE (2020) je zjednodušeně řečeno vylepšený iPhone 8. Pohání ho výkonný čip A13 Bionic, který nalezneme i v iPhonu 11.

Apple odhalil iPhone SE (2020). Přináší výkon iPhonu 11 za super cenu 2
iPhone SE (2020)

Apple konečně ukončil několikaměsíční spekulace, které se týkaly názvu nového modelu iPhonu z cenově atraktivní řady SE. Nejmenuje se iPhone 9, ale jednoduše iPhone SE s poznámkou, že je to model druhé generace.

Ostatní leaky se víceméně potvrdily. iPhone SE (2020) pohání výkonný čip A13 Bionic, který nalezneme i v iPhonu 11. Vzhled vychází z modelu iPhone 8, je tedy větší, než jsou majitelé původního SE zvyklí. Velmi atraktivní je ovšem cena. K dispozici budou modely v černé, bílé a červené barvě , a to za 12 999 korun u modelu s úložným prostorem 64 GB. A to je velmi slušné.

Předobjednávky startují 17. dubna ve 14:00, v prodeji se objeví o týden později, tedy 24. dubna.

iPhone SE (2020) je zjednodušeně řečeno vylepšený iPhone 8. Oba modely mají totožné rozměry, baterii, Touch ID či voděodolnost IP67. Ve prospěch SE ovšem hraje lepší procesor a (pravděpodobně) více RAM, což znamená, že životní cyklus telefonu bude výrazně delší než u osmičky.

Lákavější je i startovní cena a byť specifikace fotoaparátu jsou papírově stejné, s SE budeme pořizovat lepší fotky, například i díky neurálnímu enginu, který snímky vylepšuje. Novinkou je také podpora dual-sim a Wi-Fi 6.

Nastal čas na upgrade

iPhone SE (2020) je tak ideální upgrade nejen pro majitele původního SE, ale i ty, kteří stále používají už nepodporovaný iPhone 6 či dosluhující iPhone 6S. Co se marketingu týče, Apple propaguje vysoký výkon, hraní v rozšířené realitě a hlavně funkce fotoaparátu, jako je nastavení hloubky ostrosti, portrétní nasvícení, smart HDR či natáčení videí ve 4K.

„Vyspělá fotosoustava v kombinaci s čipem A13 Bionic zvládá portrétní režim. Ten nechává focený subjekt vyniknout na rozostřeném pozadí. I když si děláš selfíčka,“ láká Apple.

Teprve se uvidí, jak chování spotřebitelů ovlivní současná situace ohledně nového koronaviru a následná očekávaná krize. iPhone SE má však všechny předpoklady pro to, aby se z něj stal prodejní hit.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem