nLIFE

Apple pozastaví v USA prodej Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra 2
Apple Watch Ultra 2

Společnost Apple musí v USA pozastavit prodeje svých nejnovějších chytrých hodinek Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. Nařídila to Komise pro mezinárodní obchod (ITC) kvůli probíhajícímu patentovému sporu s lékařskou společností Masimo. Spor se týká měření kyslíku v krvi a probíhá už od roku 2020.

Hodinky nebude možné ve Spojených státech koupit od 21. skrze webové stránky Applu a po 24. prosinci už ani v obchodech. Apple se s rozhodnutím podle očekávání neztotožňuje a vydal pro 9to5mac následující prohlášení:

„Týmy společnosti Apple neúnavně pracují na vytváření produktů a služeb, které uživatelům poskytují špičkové zdravotní, wellness a bezpečnostní funkce. Společnost Apple s příkazem důrazně nesouhlasí a využívá řadu právních a technických možností, jak zajistit, aby byly hodinky Apple Watch zákazníkům k dispozici.

Pokud příkaz zůstane v platnosti, bude společnost Apple i nadále podnikat veškerá opatření, aby se Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 vrátily zákazníkům v USA co nejdříve.“

Ani bychom se nedivili, kdyby Apple na tomto dočasném přerušení prodejů ještě vydělal.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem