nLIFE

Bulánci se vrátí, díky komunitnímu financovní vznikne nová verze Bulánci 2.0

Bulánci se vrátí, díky komunitnímu financovní vznikne nová verze Bulánci 2.0 1
Bulánci 2.0
Bulánci se vrátí, díky komunitnímu financovní vznikne nová verze Bulánci 2.0 2

Pokud jste před nějakými dvaceti lety hráli hry na PC, pravděpodobně vám neunikla hra Bulánci. Nebo jste o ní alespoň slyšeli. Šlo o přístupnou multiplayerovou hru, v níž po sobě střílely postavičky polštářů. Když začátkem letošního roku tvůrci migrovali své stránky na nový server, zmizel i odkaz na stažení Bulánků. K překvapení autorů se ovšem začali ozývat fanoušci, a tak hru na stránky vrátili.

A to byl zřejmě ten okamžik, proč tu máme Bulánky 2.0. Spousta lidí si na Bulánky pamatuje, případně je aktivně hraje, a tak Sleep Team spustil kampaň na stránce Startovač. Požadovaný půl milionu korun se nejenže vybral během jediného dne, ale částka stále roste. V době psaní tohoto článku se vyšplhala na 1,8 milionu korun.

„Bez komunity by jednoduše už neexistovali – a právě proto jsme tu. Jsme tvůrci původních Bulánků a hodně nám záleží na tom, aby byli noví Bulánci naprosto skvělou hrou,“ říkají tvůrci.

„Bulánci 2.0 nebudou jen stará klasika v novém povlečení, ale přineseme i řadu novinek a vylepšení. Vy, kteří jste si oblíbili multiplayer, se máte na co těšit! Čekají na vás týmové přestřelky i dobývací mód, kde bude lítat peří. I milovníci singleplayeru si přijdou na své.“

Minimální částka pro to, abyste získali hru, je 400 korun.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem