nLIFE

Disney+ ztratil po zdražení 1,3 milionu předplatitelů

Disney+ ztratil po zdražení 1,3 milionu předplatitelů 1
Disney+

Počet předplatitelů streamovací platformy Disney+ se v období mezi loňským říjnem a prosincem snížil o 1,3 milionu, uvádí finanční zpráva. Konkrétně ze 112,6 milionu na 111,3 milionu.

Důvodem je zdražení služby. Disney přesto může být spokojený, protože kvůli vyšším cenám předplatného vzrostly také příjmy. Předplatné v Česku stojí 239 korun měsíčně nebo 2 390 korun ročně.

Z finanční zprávy:

„Právě před rokem jsme představili ambiciózní plán, jak vrátit společnost The Walt Disney Company do období trvalého růstu a tvorby hodnoty pro akcionáře,“ řekl Robert A. Iger, generální ředitel společnosti The Walt Disney Company.

„Naše dobré výsledky v uplynulém čtvrtletí ukazují, že jsme se dostali do nové éry naší společnosti, která se zaměřuje na posílení ESPN pro budoucnost, vybudování streamingu jako ziskového růstového odvětví, oživení našich filmových studií a zvýšení růstu našich parků a zážitků.

„Kroky, které dnes podnikáme, přispívají k upevnění pozice společnosti Disney jako předního tvůrce celosvětového multimediálního obsahu. Při pohledu na obnovenou sílu všech našich oblastí podnikání v tomto čtvrtletí – od sportu přes zábavu až po zážitky – věříme, že je nyní připravena půda pro významný růst a úspěšnost, včetně obrovské šance na zvýšení výnosů pro akcionáře, protože naše zisky a cash flow nadále rostou.“

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem