nLIFE

Disney propustí 7000 zaměstnanců, jako první rozprášil divizi metaverza

Disney propustí 7000 zaměstnanců, jako první rozprášil divizi metaverza 1
Mickey Mouse

The Walt Disney Company plánuje během letošního roku v rámci šetření propustit zhruba 7000 zaměstnanců. Jako první to odnesla divize metaverza, respektive oddělení Next Generation Storytelling & Consumer Experiences, které čítalo zhruba 50 lidí, informoval Wall Stree Journal.

Kvůli šetření přijde letos o práci zhruba 7000 zaměstnanců, a to napříč všemi divizemi společnosti a dotkne se i vedoucích pracovníků. Propouštění bude probíhat ve vlnách, informoval CEO Bob Iger. Cílem je ušetřit zhruba 5,5 miliard dolarů.

„Nelehkou realitu spočívající v odchodu mnoha kolegů a přátel ze společnosti Disney nebereme na lehkou váhu. V této společnosti pracují ti nejtalentovanější a nejoddanější zaměstnanci na světě a mnozí z vás do své práce vnášejí celoživotní vášeň pro společnost Disney,“ napsal Iger, který nabízí jen nicneříkající fráze.

„To je část toho, co dělá práci ve společnosti Disney tak výjimečnou. O to těžší je také loučení s úžasnými lidmi, na kterých nám záleží. Chci vyjádřit upřímné poděkování a uznání každému odcházejícímu zaměstnanci za váš četný přínos a oddanost této milované společnosti.“

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem