nLIFE

Nejlepší hra za poslední léta? Elden Ring sbírá velmi vysoké známky

Nejlepší hra za poslední léta? Elden Ring sbírá velmi vysoké známky 1
Elden Ring
Nejlepší hra za poslední léta? Elden Ring sbírá velmi vysoké známky 2
Elden Ring

Co se stane, když vezmete tvůrce Dark Souls, respektive hlavní mozek, kterým je Hidetaka Miyazaki a spojíte je se spisovatelem George R. R. Martinem (podle jehož knížek vznikla Hra o trůny)? Elden Ring. Nejnovější akční hra na hrdiny je věrná svým kořenům, a tedy láká na nekompromisní obtížnost, nicméně zároveň je díky otevřenému světu přeci jen přístupnější. A první recenze nešetří nadšením.

Podle seřazeného hodnocení na agregátoru Open Critic je to, s průměrem 97 procent ze sta, dokonce nejlépe hodnocená hra všech dob.

„Elden Ring představuje skutečně úžasnou kombinaci různých herních prvků, které dohromady vytvářejí něco fascinujícího, zvláštního a nezapomenutelného. Elden Ring není jen nejlepší hrou tohoto roku; je to jedna z nejlepších her, které kdy vznikly,“ píše Game Informer.

„Říct, že mě Elden Ring ohromil, je slabé slovo. Jistě, pro určitou skupinu lidí bude stále působit esotericky a nepřístupně. Jsou věci, které by ještě mohl udělat lépe, pokud jde o onboarding, a mohl by udělat ještě více na straně quality of life vylepšení pro vracející se Souls hráče. Ale jako zážitek je to jedna z nejpodivuhodnějších a nejotevřenějších her, které jsem za poslední roky hrál,“ píše Destructoid.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem