nLIFE

První ukázka z ELDEN RING hráče nadchla. Na hře pracuje i George R.R. Martin

První ukázka z ELDEN RING hráče nadchla. Na hře pracuje i George R.R. Martin 1
ELDEN RING
První ukázka z ELDEN RING hráče nadchla. Na hře pracuje i George R.R. Martin 2

Čekání je u konce. Hráči během herního svátku E3 2021, který letos kvůli Covidu-19 probíhá pouze digitálně, konečně viděli první ukázku z očekávaného akčního RPG ELDEN RING. A stojí za podívání.

Z videa je patrný rukopis mistrů z japonského studia FromSoftware, kteří stojí za sérií Dark Souls či naposledy hrou Sekiro: Shadows Die Twice. Tentokrát se o příběh ovšem nepostaral pouze Hidetaka Miyazaki, ale také George R.R. Martin, autor fantasy série Píseň ledu a ohně.

„V ELDEN RING jsme využili všechny naše zkušenosti z temné fantazie a akčních RPG z celé série DARK SOULS, abychom vytvořili odvážnou evoluci žánru,“ řekl Hidetaka Miyazaki, ředitel FromSoftware. Neobjede se tak bez velmi náročných soubojů, jimiž jsou hry od FromSoftware proslulí.

Několik novinek by se ovšem našlo. Předně, tentokrát na hráče čeká otevřený svět, titul tedy bude rozlehlejší než Dark Souls. Víme také, že ve hře se objeví nové herní mechanismy jako jízda a bitva na hřbetě koně. Chybět naopak budou města s NPC. Namísto toho budeme prozkoumávat různé ruiny pojaté jaké dungeony.

„ELDEN RING je svět plný tajemství a nebezpečí, připravený k prozkoumání a objevování, plný dramat, ve kterých se různé postavy chlubí svými postranními motivy. Upřímně doufáme, že si to užijete na vlastní kůži,“ dodává Miyazaki.

Hra vyjde 21. ledna 2022 na PC a staré i nové konzole.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem