nLIFE

Režisér filmu Ghost of Tsushima: „Chceme to prostě udělat správně“

Režisér filmu Ghost of Tsushima: "Chceme to prostě udělat správně" 1
Ghost Of Tsushima
Režisér filmu Ghost of Tsushima: "Chceme to prostě udělat správně" 2
Ghost Of Tsushima

Filmové či seriálové adaptace her nemají dobrou pověst, nicméně v posledních letech už to tak špatné není. Z těch povedenějších stojí za zmínku filmy jako Ježek Sonic, Detektiv Pikachu, Warcraft, ze seriálových Zaklínač, Castlevania či Arcane. Moc si přejeme, aby se k těm povedenějším zařadil i připravovaný samurajský snímek Ghost of Tsushima, který vzniká podle stejnojmenné hry na PlayStation 4 a PlayStation 5.

„Chceme to prostě udělat správně. Víte, jak adaptace videoher mohou dopadnout. Takže si dáváme na čas a děláme to správně. Úzce spolupracujeme s tvůrci hry, abychom se ujistili, že se budeme držet toho, co je na ní skvělé,“ řekl režisér Chad Stahelski serveru IGN.

Stahelski prozradil, že Ghost of Tsushimu „mnohokrát hrál“. Produkční tým pracuje na scénáři, o obsazení prozatím stále mlčí.

Stahelski se povědomí diváků zapsal zejména jako režisér povedených akcí John Wick. Kromě filmu Ghost of Tsushima bude ovšem režírovat i remake Highlandera, v němž si nesmrtelného Conora MacLeoda zahraje Henry Cavill. Začít natačet by se mělo během roku 2022 a můžeme jen doufat, že i v remaku zazní písničky od Queen.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem