nLIFE

Samsung ukázal Galaxy Z Flip v plné parádě, stát bude 38 990 korun

Samsung ukázal Galaxy Z Flip v plné parádě, stát bude 38 990 korun 1

Samsung oficiálně představil v San Francisku svoji novou stylovku Galaxy Z Flip se skládacím skleněným displejem.

Samsung ukázal Galaxy Z Flip v plné parádě, stát bude 38 990 korun 2

Samsung oficiálně představil v San Francisku svoji novou stylovku Galaxy Z Flip se skládacím skleněným displejem. Prodávat se bude i v Česku, a to od 21. února za 38 990 korun. Stát tak bude o něco méně než již dostupný Galaxy Fold.

Hlavní displej má rozlišení 2636 x 1080 bodů při 425 dpi, zatímco ten vnější, určený pro notifikace, pak 300 x 112 bodů. Galaxy Z Flip je v zavřeném stavu při rozměrech 73,6 x 87,4 x 17,3 mm poměrně kompaktní zařízení.

Telefon dokáže stát bez opory, což se hodí nejenom pro delší videohovory, ale hlavně při pořizování skupinových fotek. Selfie pak lze pořídit bez nutnosti telefon vůbec otevřít. Hlavní zadní fotoaparát má 12 Mpix (Super Speed Dual Pixel AF, OIS, f1,8), kterému vypomáhá ultra-široký 2 Mpix (f2,2 – FOV: 123˚)

„Nadšené přijetí modelu Galaxy Fold nám v Samsungu vlilo novou krev do žil. Galaxy Z Flip je další důležitý krok – postupně budujeme novou třídu skládacích smartphonů a přinášíme zákazníkům nové tvary, nové displeje a především úplně nové mobilní zážitky,“ prohlásil TM Roh, prezident a ředitel divize mobilních komunikací Samsung Electronics.

https://www.youtube.com/watch?v=Sx9ibZLwVNE

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem