nLIFE

Google dělá potíže české historické hře Attentat 1942. Vadí mu nacismus

Attentat 1942
Obrázek z české výukové hry Attentat 1942

Google dělá problémy se schválením mobilního portu výukové hry Attentat 1942 od českých vědců z Univerzity Karlovy kvůli „nacizmu“.

Attentat 1942
Obrázek z české výukové hry Attentat 1942

Může to zní neuvěřitelně, ale je to naneštěstí tak. Google dělá problémy se schválením mobilního portu výukové hry Attentat 1942 od českých vědců z Univerzity Karlovy. Ačkoliv hra na skutečných událostech zdůrazňuje hrůzy 2. světové války, Googlu vadí, že projekt obsahuje nacistickou tematiku.

Můžete namítnou, že hru odmítl v první instanci nějaký automatizovaný robot, ale není to tak úplně pravda. Negativní stanovisko totiž následně potvrzovala korespondence s živým člověkem z týmu Google Play. Na základě ohlasů médií se do celé kauzy vložil Google Czech.

„Náš tweet se začal šířit tolik, že to předčilo naše očekávání. Kromě mnoha sdílení, lajků a slov podpory články o našem trápení vydala světová i domácí média. Všem, malým i velkým, zcela upřímně děkujeme. Uprostřed toho všeho jsme absolvovali ještě jedno kolečko zpráv s Googlem. Poslední vyjádření pracovníka podpory ale znělo, že už nám nijak pomoci nedokáže,“ napsali tvůrci na Facebooku.

„Mobilní verze Attentatu 1942 každopádně vyjde příští týden, v plném rozsahu na Apple App Store, na Google Play všude tam, kde to bude možné. Jestli i v Německu a jiných dotčených zemích stále záleží na rozhodnutí Googlu. Věříme, že firma nakonec své rozhodnutí změní.“

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem