nLIFE

Henry Cavill opouští Zaklínače na Netflixu. Nahradí ho Liam Hemsworth

Henry Cavill opouští Zaklínače na Netflixu. Nahradí ho Liam Hemsworth 1
Zaklínač od Netflixu

Pokud něco fanoušky i odpůrce seriálové adaptace Zaklínače na Netflixu spojuje, je to uznání, že Harry Cavill zvládl ztvárnit zaklínače Geralta s obrovským nadšením a nasazením. Ačkoliv Cavill dříve prohlašoval, že je odhodlán natočit sedm sezón, nyní už bohužel víme, že ve třetí ho uvidíme naposledy. Meč po něm převezme Liam Hemsworth.

O důvodech odchodu se spekuluje. Ten oficiální říká, že role Supermana v DCU, do níž se Cavill vrátí, je atraktivnější a časově náročnější. Skutečný důvod ovšem může být jiný. Cavill je velkým fanouškem knižní předlohy i her o Zaklínačovi. Jenže v posledních týdnech se objevují zprávy, že část scénáristického týmu pracující na seriálové adaptaci pro Netfix knihami i hrami pohrdá. A právě to, jakým směrem se adaptace ubírá, včetně nerespektování předlohy, může být důvodem, proč dává Cavill od projektu ruce pryč.

Pro seriál to je jednoznačně ztráta: Cavill byl jako Geralt skvělý a celou show táhl. Liam Hemsworth rozhodně není špatný herec, budete to mít ovšem těžké.

Moje cesta Geralta z Rivie byla plná příšer i dobrodružství a bohužel ve čtvrté sezóně odložím svůj medailon a meče. Místo mě převezme plášť Bílého vlka fantastický pan Liam Hemsworth. Stejně jako u největších literárních postav předávám pochodeň s úctou k času strávenému ztělesňováním Geralta a s nadšením očekávám, jak se Liam zhostí této nejúchvatnější a nejrozmanitější mužské postavy,“ napsal Cavill na Instagramu.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem