nLIFE

„Hey guys!“ je nejčastější pozdrav od tvůrců videí na YouTube

"Hey guys!" je nejčastější pozdrav od tvůrců videí na YouTube 1
Nejčastější oslovení ve videích na YouTube
"Hey guys!" je nejčastější pozdrav od tvůrců videí na YouTube 2

Každé video musí nějak začít, má nějaké intro. Právě tuto oblast analyzoval Google a zjistil, že nejčastější otvírák na YouTube zní – „Hey guys!“, tedy „ahoj lidi“.

„Zajímalo nás, jak moc je tato fráze všudypřítomná, a tak jsme analyzovali více než milion (!) videí, analyzovali jejich titulky, identifikovali jejich otvíráky a rozdělili je do kategorií, abychom zjistili, jaké jsou různé typy pozdravů, jak se na této platformě používají v posledních deseti letech, jak se objevují po celém světě a kteří tvůrci je používají,“ říká tým z YouTubu.

Google analyzoval poslední dekádu, konkrétně léta od roku 2010 do roku 2020. A každý rok dominoval pozdrav „Hey guys!“. Velmi dobře si ovšem vedou „What’s up“ a „Good morning“.

Jiné výsledky nabízí pohled do konkrétních kategorií. „Hey guys!“ dominuje v kategoriích ASMR, vaření či u hráčů, zatímco ve sportu je jasnou jedničkou „What is going“. V kategorii technika o procento zvítězilo oslovení „Ladies and gentlemen“ a cestovatelé upřednostňují „Good morning“.

"Hey guys!" je nejčastější pozdrav od tvůrců videí na YouTube 3
Nejčastější oslovení ve videích na YouTube

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem