nLIFE

Internet Explorer se po více než 25 letech odebere do důchodu, ale ne úplně

Internet Explorer se po více než 25 letech odebere do důchodu, ale ne úplně 1
Internet Explorer 11
Internet Explorer se po více než 25 letech odebere do důchodu, ale ne úplně 2

Internet Explorer je pojem, i když ne právě v tom dobrém slova smyslu. Právě s tímto internetovým prohlížečem je spojována pomalost či nerespektování standardů. Microsoft se proto uchýlil k chytrému kroku a zároveň s Windows 10 uvedl i nový prohlížeč Edge, který je lepší a o poznání rychlejší.

Zvyk je ovšem železná košile, a tak část uživatelů či organizací pravděpodobně doteď používá zastaralý Internet Explorer. Microsoft nyní těmto uživatelům doporučuje, aby do 15. června 2022 přešli právě na Edge. V tento den se totiž desktopový Internet Explorer 11 odebere do důchodu.

„Jsme v další fázi této cesty: oznamujeme, že budoucnost aplikace Internet Explorer ve Windows 10 je v prohlížeči Microsoft Edge,“ uvedl Microsoft. „Microsoft Edge je nejen rychlejší, bezpečnější a modernější prohlížeč než Internet Explorer, ale také dokáže řešit klíčový problém: kompatibilitu starších, starších webových stránek a aplikací.“

Internet Explorer tu ovšem bude ještě pár let dál, a to ve formě IE režimu přímo v Edge. Skrze něj tak budou moci fungovat zastaralé stránky a aplikace. Tato podpora poběží až do roku 2029.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem