nLIFE

LEGO s Nintendem pracují na vlastní řadě stavebnice LEGO Super Mario

LEGO s Nintendem pracují na vlastní řadě stavebnice LEGO Super Mario 1
LEGO Super Mario

Pomocí několika sad LEGA si budeme moci z kostek postavit úroveň ze Super Maria, v níž legendární instalatér překonává překážky a snaží se ve zdraví doběhnout do cíle.

LEGO s Nintendem pracují na vlastní řadě stavebnice LEGO Super Mario 2
LEGO Super Mario

LEGO Super Mario si lze podle první ukázky představit jako Super Mario Maker, akorát v reálu a s kostkami LEGO. Nevíte o co jde? Pomocí několika sad LEGA si budeme moci z kostek postavit úroveň ze Super Maria, v níž legendární instalatér překonává překážky a snaží se ve zdraví doběhnout do cíle.

Středobodem je figurka Maria, která nejenže vydává ikonické zvuky, ale je opatřena displeji. Ten v obličejové části se stará o mimiku – Mario může mít zavřené oči, mrkat, usmívat se a podobně. Ten dolní je stavový. Pokud se figurka dotkne některé z k tomu určených kostek, sebere například mince. A právě ty se ukážou na displeji.

LEGO Super Mario tak nápaditě spojuje dva světy. LEGO je asi nejznámější stavebnice na světě a prostřednictvím svých produktů podporuje kreativitu. A to nejen u dětí. Nintendo se proslavilo svými hopsačkami a právě tímto motivem se snaží zaujmou i u LEGA.

Podobná spojení nejsou u LEGA ničím novým. Dočkali jsme se například sady z Overwatche, mimo herní svět pak krásných setů podle Přátel či Stranger Things. Nintendo se tak snaží posilovat svůj vliv i mimo herní svět.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem