nLIFE

Lego Super Mario vyjde v srpnu, levná záležitost to ovšem nebude

Lego Super Mario
Lego Super Mario

Pro začátek budeme potřebovat sadu Mario Starter Course, která se začne prodávat 1. srpna a stát bude 59,99 euro. To je nyní téměř 1 700 korun.

Lego Super Mario
Lego Super Mario

Společnosti Lego a Nintendo před pár týdny oznámily, že společně pracují na tematické stavebnici Lego, která vychází ze značky Super Mario. Středobodem se stala figurka Maria, která vydává ikonické zvuky a je opatřena displeji. Celá stavebnice je totiž interaktivní a připomíná herní úroveň, jen zhmotněnou do skutečného světa.

Zvuky, displeje, interaktivní kostičky… už tehdy jsem si říkal, že to nebude levná záležitost. A měl jsem pravdu. Pro začátek budeme potřebovat sadu Mario Starter Course, která se začne ve světě prodávat 1. srpna a stát bude 59,99 euro. To je nyní téměř 1 700 korun. Položka už je dostupná v českém eshopu Lega za 1499 korun s dostupností 10. srpna.

K té půjdou dokoupit ještě dvě rozšíření, která slibují další nové interakce. Expanze Piranha Plant Power Slide vyjde na 29,99 euro (zhruba 850 korun), za Bowser’s Castle Boss Battle Expansion Set zaplatíme 99,99 euro, což je dnes téměř 2 800 korun. Dohromady to znamená přes 5 tisíc korun, což už je raketa. Ale přidejte Luigiho a Yoshio a kupuju hned :).

Stavebnici doprovodí mobilní aplikace, která zaznamená dosažená skóre, ale obsahuje i instrukce s možností prohlédnout si je ve 3D. V galerii si prohlédněte nové obrázky, jeden z nich ukazuje i podobu mobilní aplikace.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem