nLIFE

Laurence Fishburne se jako Morpheus ve filmu The Matrix 4 neukáže

Laurence Fishburne se jako Morpheus ve filmu The Matrix 4 neukáže 1
Laurence Fishburne jako Morpheus

Lawrence Fishburne nebyl k Matrixu 4 přizván.

Laurence Fishburne se jako Morpheus ve filmu The Matrix 4 neukáže 2
Laurence Fishburne jako Morpheus

Matrix je dnes již kultovní záležitost. Nemyslím teď trilogii, která mi přijde špatná, ale jedničku z roku 1999. To je kult. Realita je jen iluzí a nejtemnější noční můry jsou naopak skutečné.

Kdo by se tak alespoň trochu netěšil na plánované pokračování nazvané prozatím The Matrix 4. Roli Nea si opět střihne Keanu Reeves, setkáme se i s Trinity v podání Carrie-Anne Moss.

Chybět naopak bude Morpheus. Tedy alespoň ten, kterého hrál Lawrence Fishburne. A víme i proč. „Nebyl jsem pozván. Možná mě to přiměje napsat další hru. Přeji jim vše dobré. Doufám, že to bude skvělé,“ řekl diplomaticky Fishburne.

„Je to pravděpodobně role, která mě proslavila, což je skvělé. Ale ještě lepší je, že to nebude jediná věc, kvůli které jsem znám,“ dodal.

Jedním z důvodů, proč se Morpheus nevrátí, má být hra The Matrix Online, v níž příběh pokračoval. Bratři Wachowští, respektive dnes již sestry Wachowské ji prý berou jako kánon. A Morpheus ve hře zemřel. Jenže mnozí se domnívají, že Morpheus nezemřel doopravdy.

Byl by to zvláštní důvod, ale uvidíme. Podle některých spekulací bude Matrix 4 zčásti prequel. Morpheus by se tak ve čtyřce objevil, ale ve své „mladší verzi“, tj. hrál by ho někdo jiný. Popravdě však v Lanu Wachowskou, která usedne do režisérského křesla a podílí se i na scénáři, dnes již příliš důvěry nemám. Ale třeba překvapí.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem