nLIFE

Musíte zastavit rozjetý vlak. Nová úniková hra v Tokiu láká na devět místností!

Musíte zastavit rozjetý vlak. Nová úniková hra v Tokiu láká na devět místností! 1
Escape from the Runaway Train

Japonská novinka Escape from the Runaway Train láká v rámci jedné hry rovnou na devět propojených místností.

Musíte zastavit rozjetý vlak. Nová úniková hra v Tokiu láká na devět místností! 2
Escape from the Runaway Train

Únikové hry známe i u nás v Česku. Obvykle se sami, ale ideálně s dalšími členy rodiny či přáteli, pustíme do luštění záhad, abychom unikli například z vězení či tajné vojenské základny.

Japonská novinka Escape from the Runaway Train, která se nachází v komplexu Tokyo Mystery Circus v tokijské čtvrti Šindžuku, však jde ještě o kus dál. Láká totiž v rámci jedné hry rovnou na devět propojených místností. K dispozici je i anglická verze.

Musíte zastavit rozjetý vlak. Nová úniková hra v Tokiu láká na devět místností! 3
Escape from the Runaway Train

Výchozí situace je prostá: vyrážíte na obhlídku luxusního vlaku. Jenže sotva vstoupíte do vagónu, rozezní se poplach, vlak se dá do pohybu a vy máte padesát minut na to ho zastavit.

Iluzi toho, že se vlak pohybuje, nemají navodit jen zvuky, ale i třesoucí se podlaha, říkají redaktoři serveru Sora News 24, kteří už atrakci vyzkoušeli. Cílem je vyřešit postupně všechny hádanky, propracovat se do kabiny strojvedoucího a vlak zastavit.

Každý hráč dostane před začátkem tablet, který vás navede, co máte dělat. Když hádanku vyřešíte, kód naťukáte právě do tabletu a posunete se dál. Digitální pomocník přitom neukazuje jen zbývající čas, ale obsahuje i nápovědu.

Lístek stojí 4500 jenů, což je něco přes tisíc korun, nicméně při koupi čtyř lístků klesne cena za jeden na 3000 jenů. Tisíc jenů pak stojí možnost přikoupit si deset minut hry.

Zdroje: Mystery Circus, Sora News 24

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem