nLIFE

Nástupce iPhonu SE, označovaný jako iPhone 9, by mohl vyjít už v dubnu

iPhone 8
iPhone 8

Podle Johna Prossera, který už za sebou má několik úspěšných leaků (ale dodejme, že párkrát mu to také nevyšlo), by měl být iPhone 9 oznámen 15. dubna s tím, že k zákazníkům se dostane týden později.

iPhone 8
iPhone 8

Nástupce populárního telefonu iPhone SE z roku 2016, který lákal na dobrý poměr mezi cenou a výkonem, měl být představen letos v březnu, pandemie koronaviru ovšem převrátila svět naruby.

Podle Johna Prossera, který už za sebou má několik úspěšných leaků (ale dodejme, že párkrát mu to také nevyšlo), by měl být iPhone 9 oznámen 15. dubna s tím, že k zákazníkům se dostane týden později. Zdrojem informace má být interní schůze Applu, podle níž je v plánu dubnové vydání.

Co vlastně o iPhonu 9 víme? Kromě toho, že by mělo jít o dostupnější verzi iPhonu se vzhledem iPhonu 8, vlastně nic. Prozatím ani nevíme, jak se bude jmenovat, nicméně od dávných spekulací, že půjde iPhone SE 2, se postupně upouští.

Je téměř jisté, že domnělý iPhone 9 zůstane u tlačítka Home, zatímco Face ID bude chybět. Pohánět by ho mohl čipset A13 Bionic z iPhonu 11 plus 3 GB RAM. Těžko říci, jak moc dobrá bude kamera. Výbava z iPhonu 11 s novým nočním režimem by byla fajn s vědomím, že budgetová řada iPhonu není aktualizována každý rok.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem