nLIFE

Nemravné pózy s exponáty v Ghibli Parku pobouřily veřejnost

Nemravné pózy s exponáty v Ghibli Parku pobouřily veřejnost 1
Ghibli Park

Ghibli Park je místo určené pro všechny fanoušky legendárního studia Ghibli. Není to klasický zábavní park s řadou velkých atrakcí, spíše místo, které si v klidu projdete a užijete si odkazy na filmy.

Otevřen byl loni v listopadu ve městě Nagakute v prefektuře Aiči a jak už to tak bývá, kde jsou lidi, tam jsou i problémy. A lidé jsou vesměs všude stejní, takže byla jen otázka času, kdy se vynoří.

Veřejnost pobouřily případy, v nichž parta mladíků nemravně pózovala s exponáty. Fotografie zveřejněné na internetu zachycují, jak chytají za prsa Therru z Příběhů ze Zeměmoří a fotí si pod sukní Marnie z filmu Léto s Marnie.

Vedení parku se k případům odmítlo vyjádřit, což vyvolalo další kritiku. Nakonec byla svolána tisková konference, na níž Hideaki Omura, guvernér prefektury Aiči, prohlásil:

„Tyto expozice jsou tu proto, aby se všichni, od dětí až po dospělé, mohli ponořit do děl studia Ghibli. Je krajně nepříjemné, když se podobné fotografie nahrávají na sociální sítě. Je to nesmírně politováníhodné a upřímně si přeji, aby to přestalo.“

Zároveň požádal Ghibli Park, aby na tyto incidenty přísně reagoval a návštěvníky, aby o nevhodném chování informovali personál.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem