nLIFE

Třetí číslo časopisu Ninty Fresh se zaplatilo za 34 minut

Třetí číslo časopisu Ninty Fresh se zaplatilo za 34 minut 1
Ninty Fresh 3
Třetí číslo časopisu Ninty Fresh se zaplatilo za 34 minut 2

Papírové časopisy jsou dnes zřejmě přežitek, nicméně pro nás, kteří zažili zlatou éru her, to byl neocenitelný průvodce. Pokud výběr zúžíme na Nintendo, žádný oficiální magazín dnes již nevychází. Co je tedy na trhu?

Ze zámoří si lze objednat Nintendo Force, který vychází každé dva měsíce a snaží se navázat na éru Nintendo Power. Bohužel doručení fyzické kopie časopisu trvá velmi dlouho a hlavně, je nespolehlivé.

Dalším titulem je Switch Player, který vychází v Británii a už podle názvu je patrné, že se věnuje pouze konzoli Switch. Jeho tvůrci se pustili ještě do jednoho časopisu, který se pokouší o větší záběr. Jmenuje se Ninty Freash a prozatím vyšla dvě čísla. Na každé se vybíraly peníze zvlášť, a to na platformě Kickstarter.

Za sebe mohu říci, že doručení netrvá dlouho a hlavně, je to kvalitní čtení od fandů, kteří svůj volný čas věnují vydávání časopisu. Aktuálně běží na Kickstarteru kampaň na třetí číslo, které se bude podrobněji věnovat Pokémonům. Požadovaná částka 2500 liber se vybrala za 34 minut, nicméně tady latí, že čím víc předplatitelů, tím lépe. Takže pokud jsem vás jen trochu zaujal, běžte ho hned podpořit.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem