nLIFE

Vzniká Ninty Fresh, nový papírový časopis věnovaný Nintendu

Ninty Fresh
Ninty Fresh

Ninty Fresh kutí tvůrci Switch Playeru. Časopis by měl mít mnohem větší záběr, tj. věnovat se Nintendu komplexně.

Ninty Fresh
Ninty Fresh

Ačkoliv se Nintendo vrátilo s konzolí Switch zpět na výsluní, pokud byste hledali papírový časopis, který se věnuje pouze Nintendu, narazili byste. V Česku žádný nemáme, v zahraničí vycházejí dva. Zámořský Nintendo Force vychází jednou za dva měsíce, bohužel zhruba tak dlouho trvá i doručení časopisu do schránky. Britský Switch Player se pak věnuje pouze Switchi.

Novinku Ninty Fresh kutí tvůrci Switch Playeru. Časopis by měl mít mnohem větší záběr, tj. věnovat se Nintendu komplexně. Kromě aktuálních věcí by tvůrci rádi připravovali témata, rozhovory či retro recenze. Zkrátka něco mezi oficiálním Nintendo magazínem a Retro Gamerem. A to zní jako skvělá kombinace.

Tvůrci prozatím testují, zda je o Ninty Fresh vůbec zájem. S prvním číslem proto šli na platformu Kicstarter. Cílem bylo získat alespoň 2000 liber, což se rychle povedlo. Pokud by však časopis měl vycházet pravidelně, bude potřebovat věrnou čtenářskou základnu.

Osobně jsem s přispěním neváhal ani chvilku. Je v tom velká nostalgie a například Retro Gamer je jeden z mála časopisů, které kupuji.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem