nLIFE

Nový MacBook Air 2020 láká na 256 GB SSD v základu či Magic Keyboard

Nový MacBook Air 2020 láká na 256 GB SSD v základu či Magic Keyboard 1

Letošní model MacBooku Air nepřináší přelomové prvky, ale vylepšuje přenosný notebook na správných místech.

Nový MacBook Air 2020 láká na 256 GB SSD v základu či Magic Keyboard 2

Letošní model MacBooku Air nepřináší přelomové prvky, ale vylepšuje přenosný notebook na správných místech. Apple tvrdí, že MaCbook Air 2020 má až dvakrát rychlejší procesor a o 80 procent rychlejší grafiku.

Podívejme se na základní 13palcový model, který se bude v Česku prodávat od 8. dubna za 29 990 korun. Dvoujádro Intel Core i3 desáté generace s Turbo Boostem až 3,2 GHz není něco extra, ale lze si připlatit za čtyřjádro.

Loňskou grafiku Intel UHD Graphics 617 letos nahrazuje Intel Iris Plus Graphics, s níž půjde notebook připojit až k 6K externím monitorům s rozlišením až 6016×3384. Potěší, že už základní verze konečně obsahuje 256 GB SSD, paměť zůstává na 8 GB.

MacBook Air má po novém klávesnici Magic Keyboard, která se poprvé objevila v 16palcovém MacBooku Pro. „Zdokonalený nůžkový mechanismus s 1mm zdvihem umožňuje pohodlné a tiché psaní s přesnou odezvou. Šipky v uspořádání do obráceného T ti usnadní projíždění řádků kódu, procházení tabulek i hraní her. A podsvícené klávesy se snímačem okolního osvětlení zpříjemní psaní ve špatně osvětleném prostředí,“ píše Apple.

Samozřejmostí je přítomnost Touch ID, který odemkne Mac bez zadávání hesla, případně usnadní placení s Apple Pay. O bezpečnost (šifrování) se stará druhá generace čipu Apple T2 Security. O dvacet procent větší je také touch pad, zatímco reproduktory mají mít dvakrát víc basů a o 25 procent větší hlasitost.

Co se portů týče, k dispozici jsou dva Thunderbolt 3, v nichž jsou integrované běžné USB-C. To není mnoho, ale sám ze zkušenosti mohu říci, že málokdy využívám více než jeden.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem