nLIFE

Nový Mario Golf, HD Zelda, Splatoon 3 či Fall Guys. Nintendo Direct byl našlapaný trailery

Nový Mario Golf, HD Zelda, Splatoon 3 či Fall Guys. Nintendo Direct byl našlapaný trailery 1
Mario Golf: Super Rush
Nový Mario Golf, HD Zelda, Splatoon 3 či Fall Guys. Nintendo Direct byl našlapaný trailery 2

Více než 500 dnů uplynulo od poslední plnohodnotné prezentace Nintendo Direct, není tak divu, že ta aktuální vzbuzovala možná až nereálná očekávání. Padesátiminutová prezentace byla pojata jako kanonáda trailerů, která zahrnovala nová oznámení, data vydání i připomenutí již známých her.

Z očekávané Zeldy: Breath of the Wild 2 jsme nakonec neviděli nic, producent série Eiji Aonuma však fanoušky ubezpečil, že vše je na dobré cestě a ještě během letoška bychom se o hře měli dozvědět víc.

Jako bolestné přišlo oznámení HD verze titulu Zelda: Skyward Sword, která v roce 2011 vyšla na pohybovou konzoli Wii. Tuto metodu ovládání zvládne i Switch, k dispozici ovšem bude i tradiční schéma přes tlačítka a analogy.

Mým favoritem je oznámení golfu Mario Golf: Super Rush, který tradiční sport ztvární v trochu akčnějším duchu. Chybět nebude příběhový režim s avatarem Mii a s prvky z RPG her. Hrát půjde lokálně i online a vypadá to podle prvního traileru velmi dobře.

Hodně se těším také na multiplayerovou akci Splatoon 3. Nintendo sice předeslalo, že se zaměří na hry na Switch, které vyjdou v první polovině letošního roku, na třetí Splatoon si ovšem počkáme mnohem déle. Vyjde totiž až během příštího roku.

Co se týče WTF momentů, zmínil bych tři. Hodně mě překvapilo a rozesmálo, že se Miitopia, což je sociální RPG s avatary Mii, podívá z 3DS v remasterované verzi na Switch. Hodně nic moc vypadá dívčí / teenagerská akce DC Super Hero Girls: Teen Power. A do třetice tu máme free 2 play akci Star Wars: Hunters, která vyjde i na mobily. Už to samo o sobě zní varovně, hřebíčkem do rakve je ovšem tvůrčí studio… Zynga. Farmville určitě znáte, ne?

Celý únorový Nintendo Direct

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem