nLIFE

Odstraňoval cenzuru z japonského porna pomocí AI, přišla si pro něj policie

Odstraňoval cenzuru z japonského porna pomocí AI, přišla si pro něj policie 1
Yuri Sasahara

Odstraňoval cenzuru z japonského porna pomocí AI, přišla si pro něj policie 2
Yuri Sasahara

Japonské porno má oproti tomu euroamerickému jedno specifikum: pohled na genitálie je cenzurovaný, respektive rozkostičkovaný. Japonští tvůrci tak musí projevit při natáčení větší fantazii, zatímco mnoho diváků by ocenilo necenzurovanou verzi. A právě jim nabízel své služby 43letý muž z města Takasago.

Je třeba připomenout, že rozkostičkovaný obraz je přímo součástí nahrávky, nelze se jej tedy zbavit po zadání nějakého kódu. Zmíněný muž na to šel chytře. Pomocí softwaru, který byl navržen, aby pomocí umělé inteligence, respektive strojového učení, vylepšoval obraz z bezpečnostních kamer nebo obnovoval staré či poškozené nahrávky, vytvářel necenzurovaný obraz. A ten pak umísťoval do původního snímku.

A jak na něj policie přišla? Upravené verze totiž nabízel k prodeji na svých stránkách. Jak připomíná server Sora News 24, z pohledu zákona je rozdíl mezi odstraňováním rozkostičkované části a vytvářením sexuálně explicitního přeryvu, jehož ukázky posléze ukazoval na své stránce. Podle policie prodal za devět měsíců přes 12 000 videí svým 200 registrovaným uživatelům, a přišel si tak na 11 milionů jenů, tedy přes dva miliony korun.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem