nLIFE

V Japonsku už si mohou pochutnat na tvorech Pikmin z videoher

V Japonsku už si mohou pochutnat na tvorech Pikmin z videoher 1
Pikmin Taberareru Gummies
V Japonsku už si mohou pochutnat na tvorech Pikmin z videoher 2
Pikmin Taberareru Gummies

Pikmin je videoherní série, kterou budou znát zejména fandové Nintenda. Jde o akční strategie, v nichž má hráč na povel ovládání hromady malých bytostí s lístečkem na hlavě. Jmenují se Pikmini, liší se barvou a každý umí něco jiného. Například červený dobře bojuje a nevadí mu oheň, zatímco žlutého lze hodit na vyvýšenější místa a je vodivý. Loni vyšla deluxe verze třetího dílu na Switch (Pikmin 3 Deluxe), letos bychom se měli dočkat mobilní hry ve stylu Pokémon Go.

Proč to všechno říkám? Protože v Japonsku jsou Pikmini nyní k mání i jako cukrovinka. Takže zatímco u nás si můžeme koupit gumové medvídky, v Japonsku jsou za sto jenů k mání „jedlé gumové bonbóny Pikmin“ (Pikmin Taberareru Gummies). Bonbóny jsou přitom navrženy tak, aby jejich velikost přesně odpovídala té z her.

V sáčku jsou čtyři barevné varianty, přičemž každý Pikmin kombinuje dvě chutě. Červený je jablkový, žlutý pomerančový a modrý hroznový. Tyto tři kousky mají zelený lísteček s příchutí muškátového vína. Trojici doplňuje ještě bílý Pikmin s citronovou příchutí, jehož kvítek na hlavě má jahodovou příchuť.

Oficiální stránku produktu naleznete zde.

V Japonsku už si mohou pochutnat na tvorech Pikmin z videoher 3
Pikmin Taberareru Gummies

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem