nLIFE

PlayStation 5 bude stát 13 490 korun, v Česku se začne prodávat 19. listopadu

PlayStation 5 bude stát 13 490 korun, v Česku se začne prodávat 19. listopadu 1
PlayStation 5

PlayStation 5 bude stát 13 490 korun, digitální verze bez mechaniky pak 10 790 korun. V Česku se začnou prodávat 19. listopadu.

PlayStation 5 bude stát 13 490 korun, v Česku se začne prodávat 19. listopadu 2
PlayStation 5

Sony během PlaySation 5 Showcase konečně vyložilo karty na stůl a v závěru streamu odhalilo ceny své next-gen konzole.

PlayStation 5 si cení na 499 dolarů, což v Česku bude 13 490 korun, potvrdilo české zastoupení Sony. PlayStation 5 tak bude stát stejně jako připravovaná vlajková loď Microsoftu nazvaná Xbox Series X (více zde).

O sto dolarů levnější je digitální verze (tj. bez šachty na disky) PlayStation 5, kterou v Česku koupíme za 10 790 korun. To je velmi lákavá cena, je si však třeba uvědomit, že budete plně závislý na PS Storu. Žádné bazarovky, půjčování od kamarádů…

Konkurenční Microsoft na to jde ještě jinak. Jeho digitální verze se jmenuje Xbox Series S a je ořezaná i výkonově, protože nezvládne 4K. Stát ovšem bude 7 990 korun, což z něj dělá v kombinaci s Game Passem jasný prodejní hit.

Ale ani Sony nespí. Předplatitelé PS Plus (služba, která umožní hrát online, zajistí lepší ceny v PS Storu a každý měsíc dvě hry zdarma) se rozšíří o další bonus. Jmenuje se PlayStation Plus Collection a je to sada her z PlayStation 4, které půjde hrát na PlayStation 5. Naleznete tam většinu zásadních exkluzivit jako Uncharted 4, Days Gone či God of War. Což je pro nové uživatele konzole neskutečná hodnota.

PlayStation 5 se bude v Česku prodávat od 19. listopadu.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem