nLIFE

Recenze: Ježek Sonic je další povedený film podle videohry, víc takových

Recenze: Ježek Sonic je další povedený film podle videohry, víc takových 1
Z filmu Ježek Sonic (2020)

Ježek Sonic je po Pokémon: Detektiv Pikachu další skvělý film podle videohry. Sonic rozhodně šlape v rychlejším tempu, ale říct, který je lepší, bych si netroufl. Oba jsou totiž fajn.

  • Hodnocení:

Ježek Sonic (Sonic the Hedgehog)

Premiéra: 20.2.2020
Režie: Jeff Fowler
Hrají: Jim Carrey, James Marsden, Ben Schwartz, Tika Sumpter
Český dabing: Ondřej Brzobohatý, Bohdan Tůma, Filip Jančík, Kateřina Lojdová

Má sice nejrychlejší nohy na světě, ale protože se musí pořád skrývat, chybí mu opravdový kamarád. A když modrý ježek Sonic udělá drobnou chybu, kvůli níž dočasně vypadne elektřina v polovině Americe, dostane se do hledáčku vlády. Ta povolá šílence Doktora Robotnika, aby situaci „vyřešil“.

Sonic nakonec ale není sám, může se opřít o dobráckého šerifa Toma z maloměsta Green Hill, což je mimochodem název první úrovně z videohry Sonic the Hedgehog z roku 1991. A těch odkazů je mnohem víc. Sonic si například oblíbil komiks Flash a po skončení promítání vidíme klíčové scény filmu zpracovány formou videohry.

Rychlý jako Sonic

Za mě paráda. Film rychle odsýpá, nijak zvlášť nemoralizuje a kromě popkulturních odkazů seká jeden gag za druhým – od těch dětinských po ty pro odrostlejší, tedy přesně tak, jak to máme rádi. Je to film pro mladší a zároveň pro fandy, kteří na Sonicovi vyrostli. Příjemně mě překvapil i Jim Carrey, který skvěle ztvárnil šíleného Doktora Robotnika, který si víc než s lidmi rozumí se svými drony.

Na film je možné zajít i ve 4DX formě, což v tomto případě znamená časté třesení sedačky, vítr a svištící projektily. Vůně jsem si všiml pouze jednou v úvodu, čili nejde o nic, za co byste si museli nutně připlácet stovku.

Ježek Sonic je po Pokémon: Detektiv Pikachu další skvělý film podle videohry. Sonic rozhodně šlape v rychlejším tempu, ale říct, který je lepší, bych si netroufl. Oba jsou totiž fajn. Mám proto velkou radost, že se i Sonicovi daří po komerční stránce přímo skvěle.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem