nLIFE

Retro futuristické hodinky Nixie Tube Watch připomenou sovětskou éru

Retro futuristické hodinky Nixie Tube Watch připomenou sovětskou éru 1
Hodinky Nixie Tube Watch od Tokyoflash Japan

Další netradiční hodinky od Tokyoflash Japan se jmenují The Nixie Tube Watch a vycházejí ze zapomenuté technologie digitronu.

Retro futuristické hodinky Nixie Tube Watch připomenou sovětskou éru 2
Retro futuristické hodinky Nixie Tube Watch připomenou sovětskou éru 3
Nixie Tube Watch

Další netradiční hodinky od Tokyoflash Japan se jmenují The Nixie Tube Watch a vycházejí ze zapomenuté technologie digitronu. Ta pochází z roku 1955 a fungovala jako číselný dispej, než byla v 70. letech nahrazena technologií LED.

Skleněné trubky v hodinkách pocházejí ze Sovětského svazu a byly vyrobeny mezi lety 1974 a 1989. Pokud se podíváte blíže, uvidíte na nich datum výroby. Ačkoliv jsou trubky přes třicet let staré, nejsou použité a vydržet podle výrobce mají zhruba 200k hodin, tedy okolo dvaceti let.

Co to je digitron?
Digitron je elektronická součástka, plynem plněná výbojka se studenou katodou, sloužící k zobrazování číslic případně jiných symbolů. Skleněná baňka digitronu je plněna plynem s nízkým tlakem, obvykle neonem, a obsahuje jednu společnou anodu v podobě průhledné mřížky z tenkého drátu a několik oddělených katod ve tvaru jednotlivých zobrazitelných symbolů. Po přiložení zápalného napětí (obvykle kolem 170 V) mezi anodou a některou z katod se plyn v okolí katody vlivem procházejícího proudu rozzáří oranžovým doutnavým výbojem.
zdroj: Wikipedia

Hodinky se nabíjejí přes USB hodinu a půl, což následně stačí na měsíc provozu. Čtení tentokrát není složité: po stisknutí tlačítka se trubky rozsvítí a během pěti sekund ukážou: hodiny – minuty – hodiny – minuty – hodiny -minuty. Pokud stisknete při zobrazování času tlačítko ještě jednou, ukážou se sekundy.

Hodinky se prodávají za 349 dolarů, což je aktuálně necelých devět tisíc.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem