nLIFE

Retro futuristické hodinky Nixie Tube Watch připomenou sovětskou éru

Retro futuristické hodinky Nixie Tube Watch připomenou sovětskou éru 1
Hodinky Nixie Tube Watch od Tokyoflash Japan
Retro futuristické hodinky Nixie Tube Watch připomenou sovětskou éru 2
Retro futuristické hodinky Nixie Tube Watch připomenou sovětskou éru 3
Nixie Tube Watch

Další netradiční hodinky od Tokyoflash Japan se jmenují The Nixie Tube Watch a vycházejí ze zapomenuté technologie digitronu. Ta pochází z roku 1955 a fungovala jako číselný dispej, než byla v 70. letech nahrazena technologií LED.

Skleněné trubky v hodinkách pocházejí ze Sovětského svazu a byly vyrobeny mezi lety 1974 a 1989. Pokud se podíváte blíže, uvidíte na nich datum výroby. Ačkoliv jsou trubky přes třicet let staré, nejsou použité a vydržet podle výrobce mají zhruba 200k hodin, tedy okolo dvaceti let.

Co to je digitron?
Digitron je elektronická součástka, plynem plněná výbojka se studenou katodou, sloužící k zobrazování číslic případně jiných symbolů. Skleněná baňka digitronu je plněna plynem s nízkým tlakem, obvykle neonem, a obsahuje jednu společnou anodu v podobě průhledné mřížky z tenkého drátu a několik oddělených katod ve tvaru jednotlivých zobrazitelných symbolů. Po přiložení zápalného napětí (obvykle kolem 170 V) mezi anodou a některou z katod se plyn v okolí katody vlivem procházejícího proudu rozzáří oranžovým doutnavým výbojem.
zdroj: Wikipedia

Hodinky se nabíjejí přes USB hodinu a půl, což následně stačí na měsíc provozu. Čtení tentokrát není složité: po stisknutí tlačítka se trubky rozsvítí a během pěti sekund ukážou: hodiny – minuty – hodiny – minuty – hodiny -minuty. Pokud stisknete při zobrazování času tlačítko ještě jednou, ukážou se sekundy.

Hodinky se prodávají za 349 dolarů, což je aktuálně necelých devět tisíc.

Co na to říkáte?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

reklama