nLIFE

Samsung předvedl prsten Galaxy Ring, pomůže se zdravím

Samsung Galaxy Ring
Samsung Galaxy Ring

Samsung na největším světovém veletrhu mobilní elektroniky (MWC 2024) konečně ukázal svůj chytrý prsten Galaxy Ring a představil některé jeho funkce.

„S Galaxy Ring mohou uživatelé dosáhnout bezkonkurenčního zážitku na každém kroku své cesty za zdravím, a to vše v souladu s širší vizí společnosti Samsung pro propojenější, integrovanější a bezproblémovější digitální wellness platformu,“ uvedl Hon Pak ze Samsungu.

Samsung Galaxy Ring

Prsten tak zapadá do celkové strategie společnosti shromáždit pomocí různých zdrojů a senzorů informace o zdraví uživatelů. Ty pojme aplikace Samsung Health, která s využitím umělé inteligence data vyhodnotí. Chystané funkce My Vitality Score a Booster Card pak nabídnou konkrétní tipy, včetně možnosti stanovit si vlastní cíle.

Data vychází z modelu Georgijské univerzity, který zahrnuje čtyři faktory: spánek, aktivitu, klidovou srdeční frekvenci a variabilitu srdeční frekvence. Novináři, kteří prsten vyzkoušeli, si pochvalují jeho nízkou hmotnost. Na výběr jsou barvy černá, stříbrná a zlatá.

Prsten bude prozatím kompatibilní pouze s telefony Samsung Galaxy. Kompatibilita s dalšími zařízeními s Androidem je v plánu, zda se ovšem podpory dočkají majitelé iOS zařízení, není v tuto chvíli jasné. Samsung si však zjevně buduje svůj vlastní ekosystém.

Samsung Galaxy Ring se začne prodávat později tento rok. Spekuluje se, že také konkurenční Apple chystá svůj prsten. Aktuálně se ovšem věnuje svým brýlím Apple Vision Pro.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem