nLIFE

SEGA slaví šedesátiny a oznamuje Game Gear Micro. Ano, také jsem čekal víc

Game Gear Micro
Game Gear Micro

Sega slaví šedesáté výročí oznámením retro handheldu Game Gear Micro.

Game Gear Micro
Game Gear Micro

Přesně před šedesáti lety – 3. června 1960 – vznikla společnost Sega Enterprises. To je samozřejmě krásné výročí, které si japonská společnost nenechala ujít. Bohužel velká očekávání, vkládaná do slibovaných oznámení, se nenaplnila. Jedním z nich má být cloudová služba pro arkádové automaty (JP only), další pak zmenšená verze handheldu Game Gear z roku 1990 (prozatím také jen JP only).

Game Gear byl jedním z úspěšnějších konkurentů Game Boye od Nintenda, byť necelých 11 milionů prodaných kusů také není něco extra. Game Gear Micro je zmenšená verze, která se chystá ve čtyřech barevných variantách. A barva je tentokrát důležitá, protože co barva, to jiná sada čtyř her.

Zajímavé je, že Sega původně plánovala jen jednu hru ke každé barvě, což je při cenovce 4,980 jenů (přes tisíc korun) až neuvěřitelné. Kdo si koupí všechny čtyři, získá navíc příslušenství v podobě zvětšovacího skla, což je mimochodem vtipná narážka na původní příslušenství.

  • Černá: Out Run, Puyo Puyo Tsu, Royal Stone, Sonic the Hedgehog
  • Modrá: Baku Baku Animal: Sekai Shiikugakari Senshuken, Gunstar Heroes, Sonic & Tails, Sylvan Tale
  • Žlutá: Nazo Puyo: Arle no Roux, Shining Force, Shining Force II, Shining Force: Final Conflict
  • Červená: Columns, The G.G. Shinobi, Megami Tensei Gaiden: Last Bible, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special

Co naplat, Game Gear Micro je pro mě velké zklamání. Za takovou cenu bych očekával alespoň dvacet, třicet her. Jasně, měl to být jen gimmick k šedesátinám, ale stejně. Asi nejsem sám, kdo by rád, aby se se Sega vrátila do konzolového businessu. Ale to je dnes už přání z říše snů.

Může se hodit

https://www.youtube.com/watch?v=ZJD0VZQzK1s

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem