nLIFE

Aktivisté požadují zákaz hry Six Days in Fallujah, je to prý simulátor vraždění Arabů

Aktivisté požadují zákaz hry Six Days in Fallujah, je to prý simulátor vraždění Arabů 1
Six Days in Fallujah
Aktivisté požadují zákaz hry Six Days in Fallujah, je to prý simulátor vraždění Arabů 2

Six Days in Fallujah je připravovaná válečná střílečka, která chce realisticky zpracovat bitvu o Fallúdžu. Vyjít měla už v roce 2010, nicméně tehdy se vydavatel Konami zalekl kontroverze spojené s tím, že šlo o stále živý konflikt, a žádný jiný se nenašel. O vzkříšení hry se postaralo nové studio, které pokračuje v původní myšlence a na vývoji se podílí řada válečných veteránů.

Kontroverzi ovšem hra čelí i dnes. Naposledy se ozvala aktivistická organizace Rada pro americko-islámské vztahy, která požaduje, aby společnosti Microsoft, Sony a Valve zabanovaly hru na svých platformách. Je to prý simulátor vraždění Arabů, který normalizuje násilí proti muslimům.

„Herní průmysl musí přestat dehumanizovat muslimy. Videohry jako Six Days in Fallujah slouží ke glorifikaci násilí, při němž přišly o život stovky iráckých civilistů, ospravedlňují válku v Iráku a posilují protimuslimské nálady,“ píše se v prohlášení.

Žijeme v době, kdy prakticky cokoliv někoho uráží. Bude však zajímavé sledovat, zda nevznikne nějak nepěkný precedens. Hra Six Days in Fallujah vyjde ještě během letošního roku na PC a staré i nové konzole.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem