nLIFE

Špatná zpráva pro fanoušky herní Yakuzy. Toshihiro Nagoshi opouští Segu

Špatná zpráva pro fanoušky herní Yakuzy. Toshihiro Nagoshi opouští Segu 1
Toshihiro Nagoshi
Špatná zpráva pro fanoušky herní Yakuzy. Toshihiro Nagoshi opouští Segu 2

Tohle je zpráva, kterou fandové herní série Yakuza nechtěli slyšet. Toshihiro Nagoshi, zakladatel a šéf studia Ryu Ga Gotoku, které spadá pod Segu, totiž odchází. Že se něco děje, naznačil jeho nedávný odchod z čela správní rady společnosti Sega a následně i z funkce kreativního ředitele. Nyní Bloomberg píše, že probíhají poslední jednání s čínském NetEase.

„Nagoshi, který vyvinul a řídí jednu z nejúspěšnějších akčních sérií společnosti Sega, by měl založit vlastní tým a vytvářet nové hry, uvedli lidé obeznámení s touto záležitostí,“ píše Bloomberg. Podle něj se NetEase a jeho hlavní konkurent Tencent snaží zvýšit svůj vliv mimo domovskou Čínu, v níž tvorba podléhá velkým restrikcím.

Toshihiro Nagoshi pracoval pro Segu od roku 1989 a podílel se na řadě slavných her, ať už to je Sega Rally či bojovky Virtua Fighter. Jeho odchod každopádně není dobrou zprávou pro fanoušky Yakuzy. Ta naposledy zazářila dílem Yakuza: Like a Dragon či detektivním spin-offem Judgment. Právě jeho pokračování nazvané Lost Judgment vyjde v září a bude to zřejmě poslední díl, na němž se Nagoshi podílel.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem