nLIFE

Stalker 2 vypadá přesně tak dobře, jak jsme doufali. Láká na velký open world

Stalker 2 vypadá přesně tak dobře, jak jsme doufali. Láká na velký open world 1
Stalker 2

Stalker 2 slibuje temnou atmosféru, nelineární příběh i hráčské volby.

Stalker 2 vypadá přesně tak dobře, jak jsme doufali. Láká na velký open world 2
Stalker 2

O hororové střílečce Stalker 2 (homepage) už jsme nějakou chvíli neslyšeli, nicméně projekt se během prezentace Xbox Game Showcase (full show ve 4K) připomněl opravdu parádním trailerem. Ten sice nepochází přímo ze hry, ale alespoň běží v použitém Unreal Enginu. Podle vývojářů nám má zprostředkovat vizuál, na který cílí, stejně jako atmosféru.

Hra jako taková má ohromné ambice, takže doufejme, že se je tvůrcům podaří ukočírovat. Otevřený svět by měl patřit k těm největším, jaké aktuálně známe, což znamená s přihlédnutím k posledním dílům Assassin’s Creed, že bude opravdu ohromný.

Jenže autoři jdou dál: chtějí nelineární příběh, více zakončení, ale i volby, které mají dopad na herní svět. A ohlídat si, aby vše sedělo a fungovalo, je výzva i pro ta největší studia. Hra je zasazena do uzavřené zóny v Černobylu a navštívíme již známá místa i úplně nová.

Stalker 2 se ukázal na prezentaci Microsoftu z prostého důvodu. Hra totiž vyjde zároveň na PC a připravovaný Xbox Series X. Majitelé PlayStation 5 bude mít smůlu. Co se data vydání týče, prozatím nevíme nic konkrétního. S brzkým vydáním bych nepočítal. Odhaduji, že hra je vzdálena minimálně dva, možná tři roky.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem