nLIFE

Nový Switch bude mít 7palcový displej a v doku zvládne až 4K, píše Bloomberg

Switch v motivu Animal Crossing: New Horizons
Switch v motivu Animal Crossing: New Horizons
Nový Switch bude mít 7palcový displej a v doku zvládne až 4K, píše Bloomberg 1
Switch v motivu Animal Crossing: New Horizons

Ne, nový model Switche prozatím nebyl oficiálně odhalen a v dohledné době ani nebude. To ostatně přímo řekl Shuntaro Furukawa, šéf Nintenda. To ovšem neznamená, že se na něm nepracuje.

S nejnovější zprávou přišel Bloomberg, podle jehož zdrojů se Samsung postará o zobrazovací panely v nové verzi Switche. A přihodil i pár detailů.

V první řadě se mírně zvětší úhlopříčka z 6,2palce na 7 palců. Stávající LED nahradí rigid OLED, který nabídne lepší kontrast, odezvu a nižší spotřebu. V současných top telefonech se sice už používá kvalitnější flexible OLED, ale i tak je to krok kupředu.

Menší budou rámečky okolo displeje, rozlišení 720p zůstane, což je z mého pohledu správná volba už kvůli spotřebě. Raději také bude mít 720p a 60 FPS než trhané pokusy o 1080p. Rozlišení by se každopádně mělo zvýšit v doku, a to ze současných 1080p až na 4K. Nevěřím, že hry poběží ve 4K – viděl bych to na dynamické rozlišení někde na půli cesty, důležité však je, že bychom se zbavili stropu 1080p.

Masová výroba panelů by měla začít v červnu, o měsíc později by se skládaly dohromady první kusy v továrnách. K zákazníkům by se nová konzole dostala ve vánoční sezóně.

Zní to logiky. Teď už si jen počkáme, zda je to pravda.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem