nLIFE

The Witcher: Monster Slayer vypadá pěkně, ale Pokémon Go se bát nemusí

The Witcher: Monster Slayer vypadá pěkně, ale Pokémon Go se bát nemusí 1
The Witcher: Monster Slayer
The Witcher: Monster Slayer vypadá pěkně, ale Pokémon Go se bát nemusí 2

The Witcher: Monster Slayer je mobilní hra, která vznikla v reakci na fenomenální úspěch Pokémon Go. Jenže zatímco v Pokémon Go chodíme venku a chytáme pokémony, The Witcher: Monster Slayer se zaměřuje na boj s monstry. Základní princip je však stejný.

Hra čerpá data z Google map, která využívá k tomu, aby okolí hráče proměnila v nebezpečnou oblast plnou monster. V případě zapnutého AR, tedy rozšířené reality, pak pomocí displeje mobilního telefonu zobrazuje herní vrstvu, v tomto případě hlavně různá monstra.

Ačkoliv hra vypadá na první pohled hezky, troufám si tvrdit, že to velký hit nebude. Soubojový systém sice působí, že záleží na skillu, nicméně mnohem důležitější je výbava. A k té se propracujete buď velmi pomalu hraním, nebo rychleji za skutečné peníze. Ostatně hra vám bude sama vnucovat koupi startovního balíčku, jehož důležitým obsahem je silnější meč. Mimo souboje toho hra vlastně moc nenabízí, u výroby jsou pak klasické timery.

Když to porovnám s Pokémon Go, které šlo hrát dlouho bez placení, než došlo místo v batohu či na Pokémony, tak nic moc. Navíc je to nuda: souboje jen dobře vypadají, ale pocit ze sekání není moc dobrý. Škoda, čekal jsem mnohem víc.

Hru si můžete stáhnout zdarma z App Store a Google Play.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem