nLIFE

V Japonsku se můžete ubytovat v sídle nindžů, je plné tajných prostor

Ninja sídlo
Ninja sídlo
Ninja sídlo
Ninja sídlo

Chtěli byste se ubytovat v místě, které je plné tajných skrýší a průchodů? Máte možnost. Vypravit se budete muset do japonského města Iga, v němž je proslulé muzeum nindžů a narodil se v něm nindža Hanzó Hattori. Jméno je vám určitě povědomé, popkulturní reference se objevují například ve filmu Kill Bill či ve hrách World of Warcraft a Zaklínač 3.

Ale zpátky k ninžda ubytování, které je dostupné skrze Airbnb, a to zde. Stavba pochází z roku 1918, byla však rekonstruována a přetvořena právě v sídlo nindžů.

„První patro lze použít jako komunitní prostor s bezdrátovou sítí LAN a druhé patro lze použít jako obývací pokoj. Obývací pokoj a komunitní prostor jsou plné skrytých dveří, tajných chodeb a dalších mechanismů, které si mohou užít děti. Kromě toho jsme ve skrytém skladišti připravili asi 1000 vybraných mang, včetně celého svazku „Kimetsu no Yaiba“,“ píše se na oficiální stránkách a já se předem omlouvám za případné nepřesnosti v překladu.

Ceny přitom nejsou nijak astronomické. Cena za osobu je 4 500 jenů (zhruba 950 korun) a 3 000 jenů za každého dalšího hosta. V případě zájmu si lze zaplatit celou budovu za 23 000 jenů na noc, což je zhruba 4 800 korun.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem