nLIFE

Vikinský Assassin’s Creed Valhalla láká na budování osady

Vikinský Assassin’s Creed Valhalla láká na budování osady 1
Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla neukáže vikingy pouze jako nájezdníky. Jako Eivor, což bude moci být muž i žena, totiž povedeme klan, který na území Anglie hledá nový domov.

Vikinský Assassin’s Creed Valhalla láká na budování osady 2
Assassin’s Creed Valhalla

Ačkoliv se letošní dí Assassin’s Creed nejmenuje Ragnarok, jak se snad už před rokem spekulovalo, potvrdilo se vikinské zasazení. Ubsioft angažoval umělce BossLogica, který v osmihodinovém streamu upravoval obrázek, z nějž bylo nakonec jasné, že půjde o vikingy. Vlastní odhalení hry však následovalo až dnes.

Assassin’s Creed Valhalla neukáže vikingy pouze jako nájezdníky. Jako Eivor, což bude moci být muž i žena, totiž povedeme klan, který na území Anglie hledá nový domov. Padouchem je podle traileru Alfréd Veliký, nicméně během kapaně ho prý uvidíme i v jiném světle.

Hlavním lákadlem má být budování vlastní osady, k níž se vážou všechny důležité příběhové prvky. Tvůrci tak opět mění formulku otevřeného světa, kdy je středobodem dění po novém osada namísto postupného odkrývání zamlžené mapy. Viditelný vliv mají mít různá rozhodnutí či formování aliancí.

Vydání hry je plánováno letos na Vánoce. Kromě PC a starých konzolí se počítá i s Xboxem Series X a PlayStationem 5.

Může se hodit

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem