nLIFE

Microsoft odhalil kompaktní next-gen konzoli Xbox Series S, stát bude 299 dolarů

Xbox Series S
Xbox Series S

Microsoft kromě výkonné konzole Xbox Series X uvede také méně výkonnou, ale kompaktnější a výrazně levnější konzoli Xbox Series S.

Xbox Series S
Xbox Series S

To, o čem se už nějakou dobu spekulovalo, je po sérii leaků a následném oficiálním odhalení skutečností. Microsoft kromě výkonné konzole Xbox Series X uvede také méně výkonnou, ale kompaktnější a výrazně levnější konzoli Xbox Series S. K odhalení tentokrát došlo na platformě Twitter.

Microsoft v reakci na leaky nejprve nahrál vtipný obrázek, o něco později pak představil Xbox Series S. Prozatím neznáme podrobnosti, nicméně podle Microsoftu je to dosud nejmenší Xbox. A na první pohled vypadá opravdu krásně.

Kromě nižšího výkonu a absentující šachty na disky potěší hlavně cena. Ta byla stanovena na 299 dolarů. S přihlédnutím k tomu, za kolik se v listopadu 2017 začal v Česku prodávat Xbox One X (499 dolarů, česká cena 13 490 korun), by to mohlo být 7 990 korun. V kombinaci s předplatným Game Pass, která zahrnuje knihovnu více než stovky her, to je jasný hit.

Reakce Microsoftu také naznačuje, že leky sou tentokrát pravdivé. Pokud tomu ak je, nový Xbox Series X bude stát 499 dolarů, tedy 13 490 korun a obě konzole se v obchodech objeví už 10. listopadu. Teď je na tahu Sony se svým PlayStation 5.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem