nLIFE

Xbox Series X láká na výkon 12 teraflopů a lepší odezvu ve všech ohledech

Xbox Series X láká na výkon 12 teraflopů a lepší odezvu ve všech ohledech 1
Xbox Series X

Aktuální Xbox One X je nejvýkonnější konzole na trhu. A letošní nová generace v podobě Xbox Series X bude ještě dvakrát výkonnější.

Xbox Series X láká na výkon 12 teraflopů a lepší odezvu ve všech ohledech 2
Xbox Series X

Aktuální Xbox One X je nejvýkonnější konzole na trhu (ano, je výkonnější i než PlayStation 4 Pro). A letošní nová generace v podobě Xbox Series X (ano, značení je příšerné) bude ještě dvakrát výkonnější. Grafický procesor totiž zprostředkuje výkon 12 teraflopů, potvrdil Microsoft.

Microsoft mimo jiné pracuje na tom, aby zlepšil odezvu ve všech směrech. SSD zkrátí nahrávací časy a umožní se vrátit k rozehraným hrám v místě jejich přerušení bez nahrávacích obrazovek. Lepší odezvu bude mít i bezdrátový ovladač a Microsoft spolupracuje i s výrobci televizí a standardu HDMI, aby minimalizoval lag.

Kompatibilita je důležitá

Samozřejmostí je zpětná kompatibilita, a to nejenom u Xboxu One, ale i již dříve upravených her pro Xbox 360 a původní Xbox. Na Xboxu Series X by také mělo fungovat veškeré příslušenství pořízené k Xboxu One.

Jako poměrně zásadní se jeví funkce Smart Delivery, díky níž se do konzole stáhne nejlepší možná verze hry. To znamená, že pokud si koupíte připravovanou Forzu na svůj Xbox One / Xbox One X a poté si pořídíte Xbox Series X, stáhne se vám do nové konzole next gen verze.

Minimálně Microsoft tak po hráčích nebude chtít platit za upgrade na next gen. Funkci dá k dispozici i vydavatelům a vývojářům, je tedy na nich, zda nás budou chtít podojit.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem