nLIFE

Xiaomi Mi Band 5 láká na větší displej a snadnější magnetické nabíjení

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi přesně po roce představilo nástupce oblíbeného fitness náramku.

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi přesně po roce představilo nástupce oblíbeného fitness náramku Mi Band 4. Jmenuje se Mi Band 5 a v Číně se začne prodávat 18. června, a to ve dvou verzích. Standardní vyjde na 189 jüanů (zhruba 650 korun), NFC verze pak na 229 jüanů (zhruba 800 korun).

Co se změnilo? Na první pohled displej, který je větší o 20 procent. Původní 0,95″ AMOLED (120 x 240 pixelů) nahradil 1,1″ AMOLED (126 x 294 pixelů). Samozřejmostí je možnost úpravy vzhledu, součástí je přes sto zabudovaných themes (i animovaných), včetně motivů z kreslených seriálů Neon Genesis Evangelion, Case Closed, Hatsune Miku a SpongeBob SquarePants.

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5

Další novinkou je magnetické nabíjení, kdy se nabíječka přichytí ke spodní části vedle senzorů, a to bez nutnosti sundavat řemínek. Sada senzorů zůstala stejná, nicméně mají být přesnější. Mi Band 5 nyní pokrývá 11 sportů a ženy mohou využívat menstruační kalendář. Přesněji má fungovat také monitoring spánku.

Zobrazí také tzv. PAI, což je zkratka Personal Activity Intelligence a vychází z intenzity srdeční činnosti. Cílem k udržení zdraví má být skóre na úrovni 100 bodů za sedm dnů.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem