nLIFE

Airbnb zakazuje používání vnitřních bezpečnostních kamer

Airbnb
Airbnb

Zatímco dříve mohli pronajímatelé využívající Airbnb umístit do chodeb či obývacích pokojů bezpečnostní kamery, a to způsobem, aby byly na první pohled viditelné, od 30. dubna už to nebude možné. Podle Airbnb se změna pravidel týká jen menšího množství nabídek.

Kromě úplného zákazu vnitřních kamer se zpřísní i pravidla pro ty venkovní, a to v oblastech, jako jsou venkovní sprcha či sauna. Kamery u dveří či detektory hluku zůstávají povoleny. Hostitelé jsou každopádně povinni informovat o přítomnosti kamer a jejich umístění ještě předtím, než si hosté zarezervují ubytování.

„Naším cílem bylo vytvořit nová, jasná pravidla, která naší komunitě poskytnou jasnější představu o tom, co lze na Airbnb očekávat. Tyto změny byly provedeny po konzultaci s našimi hosty, hostiteli a odborníky na ochranu osobních údajů a budeme i nadále usilovat o zpětnou vazbu, abychom zajistili, že naše pravidla budou fungovat pro naši globální komunitu,“ řekla Juniper Downsonová, vedoucí komunitní politiky a partnerství Airbnb.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem