nLIFE

Zemřel Akira Toriyama, tvůrce Dragon Ballu

Akira Toriyama
Akira Toriyama

Ve věku 68 let zemřel japonský výtvarník Akira Toriyama, který v roce 1984 stvořil legendární mangu Dragon Ball. Zemřel 1. března v důsledku akutního subdurálního hematomu. O smrti informovala jeho produkční společnost Bird Studio:

Vážení přátelé a partneři,

s hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že 1. března zemřel tvůrce mangy Akira Toriyama v důsledku akutního podkožního hematomu. Bylo mu 68 let.

Měl rozpracovaných hned několik věcí, které tvořil s velkým nadšením.

Zanechal však tomuto světu mnoho titulů mangy a uměleckých děl. Díky podpoře mnoha lidí po celém světě mohl ve své tvůrčí činnosti pokračovat více než 45 let. Doufáme, že jedinečný svět tvorby Akiry Toriyamy bude ještě dlouho všemi milován.

Tuto smutnou zprávu vám sdělujeme s vděčností za vaši laskavost během jeho života.

Pohřební obřad se konal za účasti jeho rodiny a několika málo příbuzných. Na základě autorova přání vám s úctou sdělujeme, že nebudeme přijímat květiny, kondolenční dary, návštěvy, obětiny a jiné. A také vás žádáme, abyste se zdrželi jakýchkoli rozhovorů s jeho rodinou.

O budoucím plánu pietního shromáždění není rozhodnuto, až bude potvrzen, dáme vám vědět. Hluboce vám děkujeme za pochopení a podporu jako vždy.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem