nLIFE

Apple odhalil sluchátka AirPods Max, prodávají se za 16 490 korun

Apple odhalil sluchátka AirPods Max, prodávají se za 16 490 korun 1
Apple AirPods Max

Apple slibuje „dokonalé skloubení působivého hi‑fi zvuku a kouzelných vlastností AirPodů pro vrcholný poslechový zážitek“.

Po řadě spekulací Apple odhalil sluchátka přes uši pro náročné AirPods Max. Prodávají se v pěti barvách (šedá, stříbrná, zelená, modrá a růžová) za závratných 16 490 korun. Apple na oplátku slibuje „dokonalé skloubení působivého hi‑fi zvuku a kouzelných vlastností AirPodů pro vrcholný poslechový zážitek“.

Náušníky a klenba mostu se mají hravě přizpůsobit tvaru každé hlavy. „Náušníky jsou potažené speciální textilní síťovinou, takže při poslechu doléhají na pokožku jako měkké polštářky,“ vysvětluje Apple.

Součástí je také korunka Digital Crown, kterou dobře známe z hodinek Apple Watch. Ovládá se jí hlasitost, ale umožní i přeskakovat skladby a přijímat hovory.

Srdcem každého náušníku je čip Apple H1, který pomáhá blokovat okolní hluk a zvuk se přizpůsobuje podle usazení náušníků. Sluchátka také vyhodnocují pomocí gyroskopů a akcelerometrů polohu hlavy, aby byl zvuk správně orientovaný.

Apple slibuje až dvacet hodin poslechu se zapnutým aktivním potlačováním hluku a prostorovým zvukem. Za pět minut se pak dobijí na hodinu a půl poslechu. Hmotnost sluchátek je 384,8 g, cena 16 490 korun.

https://www.youtube.com/watch?v=FXI_-OesT3A

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem