nLIFE

První reakce na film Duna: Část druhá jsou fantastické

Duna: Část druhá (2024)
Duna: Část druhá (2024)

Filmový snímek Duna v podání režiséra Denise Villeneuva byl rozdělen na dvě části. První vyšla v roce 2021 a mezi diváky zabodovala. Druhá část si ovšem dává pořádně na čas – v českých kinech bude mít premiéru letos 29. února.

V zahraničí už proběhly první novinářské projekce a první ohlasy jsou více než slibné. Shodují se také, že film je dobré vidět v kině na co největším plátně / v IMAXu. Pokud jste prozatím nezhlédli první část, co se streamovacích platforem týče, naleznete ji na HBO Max.

„Duna: Část druhá je proklatě působivá. Villeneuve vytvořil několik skutečně VIZIONÁŘSKÝCH momentů. Austin Butler předvádí skutečně transformativní výkon (a to nemluvím ani o make-upu). Velmi dojemný závěr. Trochu dlouhé? Ano. Zapomněl jsem, že jsem to viděl druhý den? Ano. Přesto to bude bomba,“ napsal Gregory Ellwood z Playlistu.

„Některé vizuální prvky ve filmu Duna: Část druhá mě tak ohromily, že mám pocit, že chápu, jak se všichni cítili, když v roce 1977 poprvé viděli Hvězdné války. Občas je to prostě neuvěřitelné,“ napsal Brandon Davis z Comicbook.

„Duna 2: Část druhá je obřím eposem, mistrovským dílem od výjimečných záběrů Greiga Frasera až po velkolepou stavbu světa Patrice Vermetta. Denis Villeneuve předvedl svůj opus magnus, když zrežíroval jeden z nejlepších sci-fi filmů pro příští generace,domnívá se redaktorka Variety.

„Vše o Duně: Druhá část je větší než kdykoli předtím a film jako celek je mnohem poutavější než první díl, zejména z hlediska vyprávění. Řemeslná stránka včetně kamery, kostýmů, hudby, účesů a make-upu a zvuku je tentokrát ještě působivější,“ říká novinář z We Live Entertainment.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem