Když před čtrnácti dny oznámil excentrický miliardář Elon Musk svůj záměr koupit sociální síť Twitter, vedení společnosti to odmítalo. Jenže akcionáři si přáli něco jiného, a tak nakonec představenstvo společnosti souhlasilo s nabídkou Elona Muska. Ten zaplatí za akcii 54,2 dolaru, celkově zhruba 44 miliard dolarů. Po dokončení transakce se Twitter stane soukromou společností.
Parag Agrawal, generální ředitel společnosti Twitter, řekl: „Twitter má smysl a význam, který ovlivňuje celý svět. Jsem hluboce hrdý na naše týmy a inspirován prací, která nikdy nebyla důležitější.“
„Svoboda projevu je základem fungující demokracie a Twitter je digitálním náměstím, kde se diskutuje o věcech životně důležitých pro budoucnost lidstva,“ řekl Musk.
„Chci také, aby byl Twitter lepší než kdykoli předtím, a to vylepšením produktu o nové funkce, zpřístupněním algoritmů pro zvýšení důvěryhodnosti, potíráním spamových botů a ověřováním všech lidí. Twitter má obrovský potenciál – těším se na spolupráci se společností a komunitou uživatelů, abychom ho uvolnili.“
„Svobodou projevu myslím prostě to, co odpovídá zákonu. Jsem proti cenzuře, která jde daleko za rámec zákona. Pokud lidé chtějí méně svobody projevu, požádají vládu, aby v tomto smyslu přijala zákony. Jít nad rámec zákona je tedy v rozporu s vůlí lidu,“ doplnil Musk.