nLIFE

Luxusní značka hodinek Tag Heuer se v limitované edici spojí s Mariem

Luxusní značka hodinek Tag Heuer se v limitované edici spojí s Mariem 1
Tag Heuer Connected - Super Mario Limited Edition
Luxusní značka hodinek Tag Heuer se v limitované edici spojí s Mariem 2

Tag Heuer je švýcarský výrobce luxusních hodinek. Instalatér Mario s knírem je ikonická postavička a maskot Nintenda. A teď si představte, že se obě značky spojí. A právě to se stalo. Výsledkem jsou hodinky Tag Heuer Connected – Super Mario Limited Edition, které oficiálně stojí téměř padesát tisíc korun. Vyrobeno jich ovšem bude pouhé dva tisíce kusů.

Tag Heuer Connected jsou chytré hodinky se systémem Wear OS. Nový vzhled se přitom netýká jen hodinek jako takových, ale hlavně ciferníku, z nějž na nás mává Mario. Umí toho ovšem mnohem víc. Když se vám podaří splnit některou z aktivit, například ujít určitý počet kroků, přehraje se animace. Když jich ujdete polovinu, Mario vyskočí z trubky, když svůj vytyčený cíl splníte na sto procent, Mario vyšplhá po stožáru k vlajce.

Nerdovský index je samozřejmě velmi vysoký, nicméně otázkou je, pro koho jsou hodinky vlastně určeny. Nějak se mi nechce věřit tomu, že si člověk koupí luxusní hodinky, aby mu na nich skákal Mario. Já bych to samozřejmě udělal, ale přeci jen jsem chudý nerd. Snad se někdy v budoucnu dočkáme také spolupráce třeba s Apple Watch či jinými výrobci. Zábavně pojatou gamifikaci bych si určitě nechal líbit.

Může se hodit: oficiální stránka

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem